Մեկ մարդու կամ այսօրվա իշխանությունների որոշելիքը չէ մեր պայքարի դադարեցնելը: Այս մասին այսօր՝ Եռաբլուրում, լրագրողների հետ զրույցի ընթացքում ասել է Արցախի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Աշոտ Դանիելյանը։
«Մեր իրավունքների պայքարը շարունակվում է: Մենք տեսնում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետությունում մարդիկ անհաշտ են Արցախի կորստի մտքի հետ, ու այս հարցում մենք մենակ չենք:
Կարծում եմ, որ Հայաստանում լինելով ազգային իշխանություններ, այս բոլոր հարցերն ու մտահոգությունները կվերանան»,- նշել է նա:
Ինչ վերաբերում է այն հարցին, թե հնարավոր համարո՞ւմ է արդյոք Արցախյան շարժման շարունակությունը, Դանիելյանը նշեց՝ ցանկացած սցենար էլ հնարավոր է, եթե Հայաստանում ազգային իշխանություններ լինեն։
Նշենք, որ Արցախյան շարժման 38–րդ ամյակի առթիվ Եռաբլուր են այցելել են Արցախի և Հայաստանի պաշտոնյաներ, պատգամավորներ, հասարակ քաղաքացիներ: